Cechy dobrego Dj’a

dj katowiceMłodzi ludzie podczas przygotowań do wesela Podejmują wiele decyzji. Ułożenie listy gości, wybór sali, ustalenie menu weselnego. Wszystko ma wpływ na kształt ogólny imprezy. Najbardziej decydująca dla klimatu wesela jest jednak oprawa muzyczna. Bez dobrej muzyki wesele po prostu się nie uda. Do niedawna jedynym wyjściem było zaangażowanie orkiestry weselnej, obecnie coraz większą popularnością cieszą się Dj’eje weselni łączący także funkcję wodzireja.

Dotychczas Dj-ej kojarzył się głównie z muzyką klubową, czapką z  daszkiem i swobodnym podejściem do muzyki. Tymczasem Dj-ej weselny to nie tylko muzyk, lecz przede wszystkim wodzirej i psycholog. Wbrew pozorom nie jest łatwo „puszczać muzykę” na weselu, należy pamiętać, że jest to impreza wielopokoleniowa i trzeba trafić w gusta muzyczne wszystkich gości. Umiejętny dobór repertuaru jest więc najważniejszą cechą dobrego Dj’a.

Wysoki poziom muzyczny imprezy weselnej jest możliwy także dzięki zastosowaniu dobrego sprzętu. W tym wypadku Dj-ej musi dopasować nagłośnienie do wielkości sali i akustyki. Najbardziej profesjonalny sprzęt nie jest w stanie zastąpić człowieka.

Umiejętność pracy z mikrofonem, a tym samym nawiązanie dobrych relacji z biesiadnikami i wciągnięcie ich do zabawy to najważniejsze zadania Dj-a, który w tym wypadku wciela się w dawnego wodzireja. Musi zatem być dobrym konferansjerem, aby płynnie punkt po punkcie zapowiadać kolejne etapy wesela, zresztą samo organizowanie zabawy tanecznej również niejednokrotnie wymaga zachęcania gości do udziału.

Pomysłowy Dj-ej zorganizuje zabawy i oczepiny, dlatego niezbędne jest poczucie humoru i charyzma. Zalecana jest kreatywność i umiejętność reagowania na często nieprzewidywalne zachowanie weselników. Dzięki tym zdolnościom Dj’a zorganizowane zabawy zaspokoją gusta gości i nie będą karą dla uczestników, jak to czasem bywa na tradycyjnym weselu. Dobry smak i wyczucie ma tu także znaczenie.

Dobry Dj jest w stanie zapewnić wyśmienitą zabawę wszystkim niezależnie od wieku i nie tylko tym, których humor poprawił alkohol. Jest on bez wątpienia duszą całej imprezy Tylko gruntowna wiedza muzyczna połączona z pozostałymi zaletami czyni go profesjonalistą. Takiego Dj’a możemy bez trudu wyszukać w sieci wpisując w wyszukiwarkę przykładowo „dj Kraków” albo „dj Katowice”. Jeśli znamy jakiegoś Dj’a i chcemy się więcej o nim dowiedzieć, to najlepiej sprawdzić na jego stronie www. Taką witrynę z dużą ilością informacji ma przykładowo ten Dj z Krakowa – www.exclusivedjs.pl.

© 2013 – 2014, maven. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl