Katalogi różnych firm

Katalogi są jak najbardziej przyjętą formą zestawiania rozmaitych firm polskich w postaci bazy danych, która jest zbiorem informacji o firmach. Firmy to przedsiębiorstwa które zajmują się konkretna branżą i na pewno są wielce zainteresowane w tym ażeby być obecne w zestawieniu które obejmuje przeróżne firmy i zakłady pracy – zarówno te które działają na rynku w branży krawieckiej jak i w branży gastronomicznej -słowem: we wszystkich branżach bez różnicy.

Polski katalog przedsiębiorstw to projekt który ma zgromadzić wszystkie przedsiębiorstwa polskie działają w dniu 1 stycznia 2013 na rynku w jeden dużej bazie danych. Baza danych – toi zbiór teleadresowych informacji na temat rozmaitych firm, które na rynku funkcjonują. Dzięki takiemu zbiorowi mamy wgląd we wszelkie niezbędne informacje o firmach. Polski Katalog Przedsiębiorstw podzieli polskie firmy na branże – i według tego zostaną one zamieszczone w tymże katalogu. Artykuły medyczne, meblarstwo, Artykuły gospodarstwa domowego, gastronomia – taki powinien być podział firm w tymże katalogu.

Dobrze jest jeśli ów podział zostanie uzupełniony o skorowidz alfabetyczny. W związku z tym należałoby pomyśleć o tym aby ów skorowidz zawierał mniej informacji niż właściwy katalog – on do tych informacji ma dopiero odsyłać na odpowiednią stronę. Dalej: jeśli mówimy o  katalogu przedsiębiorstw – powinien on być tak skomponowany aby maksymalnie jak najłatwiej i najszybciej dostarczyć użytkownikom niezbędnych, wymaganych przez nich informacji o firmach. W związku z tym katalog ten powinien być tak ułożony żeby była wiadomo która cześć jest która – podział branżowy na przykład na stronach „zielonych”, a alfabetyczny na stronach białych.

Katalog branżowy stanowi wielkie wyzwanie dla jego autorów – trzeba zebrać informacje o firmach, pozyskać je od przedsiębiorców. W katalogach internetowych są już do tego przeznaczone specjalne okienka-kwestionariusze, które dają taką możliwość. Tam właściciele firm sami wpisują niezbędne dane do katalogu: teleadresowe, informacje o firmie, ewentualne zdjęcia, oraz inne możliwe i konieczne informacje. To wszystko po to by móc być znalezionym za pomocą wyszukiwarki internetowej. Internetowa wyszukiwarka umożliwi dotarcie do danej firmy na przykład według branży.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl