Najlepszy rower dla osoby niepełnosprawnej

rower dla niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne bardzo często muszą każdego dnia muszą się zmierzać z wieloma problemami. Jednym z poważniejszych stanowi swobodne przemieszczanie się po najbliższej okolicy. To, co dla większości osób jest czymś normalnym, dla osób mających chociażby niewielki uszczerbek na zdrowiu stanowi bardzo poważny problem. Wiedzą o tym bardzo dobrze zwłaszcza te osoby, których narządy ruchu zostały zaatakowane przez chorobę. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla tej grupy osób bardzo duże znaczenie ma rehabilitacja. To codzienne ćwiczenia pozwalają im na samodzielne pokonywanie większych odległości, ale również na pokonywanie codziennych trudności. Ważna jest nie tylko rehabilitacja prowadzona przez specjalistów, ale także ta, z której osoba może korzystać każdego dnia we własnym domu.
To codzienne powtarzanie wielu ćwiczeń pozwala na osiągnięcie zakładanych efektów, a tym samym na poprawę stanu zdrowia. Codzienna rehabilitacja może wyglądać bardzo różnie. Od ćwiczeń wykonywanych wspólnie z rehabilitantem, po jazdę specjalnie przystosowanym do potrzeb osoby rowerem. Dodatkową korzyścią wynikającą z codziennej jazdy rowerem jest nie tylko wzmocnienie poszczególnych partii mięśni, ale również przebywanie na świeżym powietrzu, co także ma bardzo dobry wpływ na cały organizm.
Nie można jednak zapominać o tym, że aby osoba niepełnosprawna mogła korzystać z roweru, to musi on zostać specjalnie przystosowany do jej potrzeb. Zwykle rower dla niepełnosprawnych wyposażony jest w trzy koła, koszyk na zakupy, niekiedy w akumulator, lub swoim wyglądem nie przypomina tradycyjnego roweru. Ważne jest jednak to, że dzięki temu, osoba niepełnosprawna może poprawić swój stan zdrowia. Decydując się na rower dla niepełnosprawnych należy przede wszystkim pamiętać o tym, że musi to być rower dostosowany do potrzeb osoby.
Z tego też względu tak ważne jest to, aby to właśnie chory uczestniczył w jego zakupie, aby to on sam mógł zdecydować o tym, czy lepiej będzie się czuł na niższym, czy też wyższym rowerze. Osoba niepełnosprawna musi widzieć również sens w codziennej jeździe na rowerze. W przeciwnym razie, nawet najbardziej nowoczesny rower nie spełni swojej funkcji, a osoba będzie stronić od codziennego korzystania z niego. Dlatego też decyzja o tym, aby przystosować, bądź też kupić rower przystosowany dla osoby niepełnosprawnej, powinna wyjść od samego chorego.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl