Jak ja uczę się niemieckiego!?

Komunikatywna znajomość języków obcych jest jedną z najbardziej docenianych umiejętności na rynku pracy. Pracodawcy, szczególnie z wysoko rozwiniętych branż i tych w których obsługuje się klienta – zwracają uwagę na komunikatywną znajomość języka obcego. Wśród najbardziej pożądanych jest angielski i niemiecki. O ile pierwszego języka jesteś uczony w szkole, o tyle niemiecki to rzadko spotykana/bardzo potrzebna umiejętność.

Innymi słowy, ze znajomością niemieckiego, na tym samym stanowisku co twój kolega – zarobisz więcej!

Moja złota zasada

Nauczyciel powiedział mi kiedyś w szkole, że prawdziwego wojownika rozpoznaje się po tym jak zachowuje się w trudnych sytuacjach. Nauka języka obcego taką walkę przypomina. Języka obcego uczy się codziennie! I od tego nie ma zmiłuj, jeśli jeden dzień odpuszczasz, cofasz się dwa dni. Na moim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że języka niemieckiego uczę się od 12 lat. Zaczynając od nauki w Liceum, a potem nieudanych prób na studiach. Dlaczego raz podnosiłem swoje kwalifikacje, a drugim razem walczyłem z wiatrakami?

Zasada numer dwa – zawsze pamiętaj o zasadzie numer jeden

Nauka niemieckiego to żadna filozofia. Liczy się tylko i wyłącznie częstotliwość z jaką z tym językiem się spotykasz. Na przykład ja uczę się codziennie ze strony o niemieckim z wymową słówek, którą polecam. Tak przypominam sobie co pomniejsze słowa, aby utrwalać sobie je raz na zawszę!

Czasami wygląda to dokładnie, jakbym się cofał po grosz na chodniku. W każdym razie jeśli schylę się tak 10 000 razy mam już 100 złotych. Nauka języków obcych popłaca! Trzeba być tylko cierpliwym!

© 2017, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl