Samochody i części do nich

Po naszych drogach porusza się bardzo dużo aut, obecnie każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód a zdarza się nawet że dwa lub trzy. Biorąc pod uwagę stan naszych dróg oraz to, że Polacy jako kierowcy wykazują się z reguły ułańską fantazją, nic dziwnego, że nasz kraj przoduje w niechlubnych statystykach ilości wypadków. Większość aut powypadkowych już później się do niczego nie nadaje.
A w zasadzie nadaje się tylko do jednego, do tego by rozebrać je na części, odzyskując w ten sposób części do aut, które mogą być jeszcze przydatne do naprawy innego auta. Takie używane części samochodowe kupisz tutaj obecnie sprzedają się bardzo dobrze, szczególnie często są używane do naprawy aut o już sporym przebiegu, których po prostu nie opłaca się naprawiać częściami fabrycznie nowymi, które są drogie i w wielu wypadkach naprawa mogła by przewyższyć wartość samochodu. Z tej perspektywy złomowanie pojazdów jest obecnie dochodowym interesem, pracy z pewnością nikomu w tej branży nie brakuje, wystarczy tylko prześledzić statystyki wypadków by się o tym przekonać. Złom to określenie, które pasuje do tego co najczęściej jest ściągane z miejsc wypadku, często tylko kilka procent części można odzyskać z takiego roztrzaskanego wraku, który jeszcze niedawno był często autem o małym przebiegu.
Części pozyskiwane z takich aut, jeżeli już się uda coś odzyskać, niewiele się różnią od części fabrycznie nowych, chyba, że ceną, która w tym wypadku jest znacznie niższa. Części do aut więcej używane, pochodzące właśnie ze stacji demontażu samochodów powypadkowych można kupić w miejscach takich jak szrot, komis samochodowy bez większego problemu. Wybór również jest duży, co widać po statystykach wypadków w danym regionie. Niestety są to smutne realia naszych dróg i konsekwencji naszej brawury za kierownicą.

© 2011 – 2014, provesta. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl